Linki sponsorowane

Doradca finansowy

Usługi doradcy finansowego mogą okazać się przydatne w kilku, szczególnych sytuacjach. O ile znajdziemy wielu klientów, którzy nawet przy błahych sprawach trafiają do doradców, to z reguły konsultujemy z nimi poważne wydatki oraz inwestycje.
Z badań jednoznacznie wynika, że Polacy szukają pomocy przy decyzjach związanych z inwestowaniem i kredytami. Jeśli chcemy znaleźć kredyt hipoteczny to udajemy się do doradcy kredytowego, który dokładnie zna wszystkie aktualne oferty. Chcąc inwestować szukamy pomocy doradcy finansowego, który wskaże nam formy inwestowania, które aktualnie mogą przynieść zyski. Generalnie zawód doradcy finansowego jest postrzegany nader pozytywnie.

Nawet w obliczu kryzysu uznawany był za jeden z najbardziej stabilnych i bezpiecznych. Ponadto, doradcy finansowi są osobami osiągającymi wysokie dochody, co sprawia, że zainteresowanie wykonywaniem takiej pracy, z roku na rok jest coraz wyższe. Nie należy ukrywać, że pomoc tych fachowców w wielu przypadkach wydaje się mieć szczególne znaczenie.

8 thoughts on “Doradca finansowy”

 1. Pomoc doradców? Niezbędna, ale tylko przy kredytach. Żaden doradca nie zapewni was, że dana inwestycja przyniesie zyski – chyba że na lokacie. Tak więc odpuściłbym sobie całkowicie taką możliwość.

 2. Ludzie przeginają z tymi doradcami. Rozumiem, że przy kredycie jest to niezbędne, ale na pewno nie przy analizie wydatków i kosztów życia, a i po takie tematy ludzie chodzą po pomoc.

 3. Niektórzy tzw. doradcy są gorsi niż akwizytorzy. Na siłę próbują wcisnąć jakieś usługi, chociaż im się wyraźnie mówi, że się tego nie chce. Zamiast pilnować moich rachunków taki doradca tylko kombinuje żeby na coś mnie naciągnąć. Masakra!

 4. Niestety “doradca finansowy” kojarzy mi się jedynie z handlarzem wszelkiego rodzaju usługami banków, firm ubezpieczeniowych itp., który namawia swoich klientów na wydawanie pieniędzy na coś co nie przynosi zysków… no może poza tymi, które występują w postaci jego prowizji.

 5. Zastanawiam się czy tak naprawdę można spotkać niezależnego doradcę finansowego, który nie jest powiązany z żadną instytucją oferująca produkty finansowe. Doszedłem do wniosku, że nie ma takich doradców…. Przecież dostają oni jakieś prowizje za polecenie produktu….

  Heniek/Warszawa

 6. W przypadku doradców finansowych można mówić o dwóch rodzajach niezależności. Pierwsza to niezależność kapitałowa. To znaczy właścicielem biura doradztwa finansowego nie jest żaden bank oraz żadna instytucja finansowa. Druga to niezależność produktowa. Mianowicie w ofercie danej firmy doradczej nie znajdziemy „rodzimego” produktu.

  Jaśko/Katowice

 7. Jak to jest z tymi doradcami? Czy warto korzystać z ich usług? Czy oni doradzają szczerze i uczciwie czy tylko liczą na swój własny zysk wciskają nam różne oferty dzięki którym zgarniają wysokie prowizje? Boję się, że mogę zostać naciągnięty na koszty i najzwyczajniej w świecie oszukany. Proszę o opinie na temat doradców. Warto?
  Pozdrawiam
  Roman – Wałbrzych

 8. Wydaje się, że w temacie doradców powiedziano już wszystko. Jednak do tej pory nie wszyscy wiedzą, że po prostu są lepsi doradcy i gorsi. Należy sobie zdawać sprawę, iż tak naprawdę dobrego doradcę finansowego możemy wybrać tylko i wyłącznie dzięki opiniom innych osób, które skorzystały z jego usług. Dlatego proponuję odwiedzić serwis ZnanyDoradca.pl i samemu się przekonać o tym, który jest najlepiej oceniany.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*