Linki sponsorowane

Co daje pożyczka hipoteczna

Pożyczka hipoteczna jest bezdyskusyjnie najtańszym kredytem, który wykorzystać można na dowolny cel. W tym przypadku rata może być nawet o połowę niższa, niż ma to miejsce w przypadku kredytu gotówkowego. Czy Polacy korzystają z takich ofert?

Niestety, ale Polacy zapominają o istnieniu czegoś takiego jak pożyczka hipoteczna, a w praktyce, w momencie kiedy potrzebujemy znaczącej sumy pieniędzy , to właśnie pożyczka hipoteczna jest najtańszych sposobem na ich zdobycie. By jednak skorzystać z takiej pożyczki, należy najpierw posiadać nieruchomość, która nie jest obciążoną hipoteką.

Minimalne sumy o jakie można wnioskować tym sposobem są bardzo zróżnicowane. Doskonałym przykładem niech będą tutaj choćby PKO BP i Getin, gdzie nie ma żadnych limitów. Tymczasem mBank przyznaje w ten sposób minimum 80 tyś złotych. W BPS minimalna suma, jaką pożyczy bank to 10 tyś. Odsetki od pożyczki hipotecznej to 8-10% w skali roku. Oprocentowanie pożyczki, jest 1-2% wyższe od oprocentowania kredytów hipotecznych.

3 thoughts on “Co daje pożyczka hipoteczna”

  1. Szczerze mówiąc to nawet nie wiedziałem o istnieniu czegoś takiego.
    Pomysł super, tylko pewnie formalności całe mnóstwo. Przy kredycie na 10 tyś złotych raczej szkoda na to czasu.

  2. Fajnie, że o tym wspomnieliście. Pożyczki hipoteczne są bardzo opłacalne, ale tylko wtedy, gdy potrzebujemy dużej kwoty. My zaciągnęliśmy kredyt gotówkowy, a to tylko dlatego, że nie mieliśmy zielonego pojęcia o takich pożyczkach. A można było zaoszczędzić sporo kasy…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*