Linki sponsorowane

Ceny mieszkań na kredyt

W Polsce zdecydowana większość transakcji zakupu nieruchomości realizowana jest z pomocą kredytów hipotecznych. To właśnie kredyty hipoteczne pozwalają na to, by przy polskich zarobkach szybko posiadać własną nieruchomość, o ile własną można nazwać nieruchomość, obciążoną kredytem hipotecznym.
O ile w ostatnich miesiącach maleje ogólna zdolność kredytowa klientów, to sytuacja na rynku sprawia, że w praktyce niższa zdolność nie przełoży się na brak możliwości zakupu mieszkania. Analitycy rynku nieruchomości sygnalizują, że już teraz w dużych miastach takich jak Katowice czy też Łódź, można było kupić mieszkanie poniżej 3 tysięcy złotych za metr kwadratowy. Wspomniane ceny nie dotyczą nieruchomości zdewastowanych w starych kamienicach, lecz normalnych, zachowanych na przyzwoitym poziomie mieszkań w blokach. Czy malejące ceny nieruchomości rzeczywiście będą wpływały pozytywnie na kredyty hipoteczne?
Najbliższe miesiące pokażą nam, jak będzie się zmieniała sytuacja. Wielce prawdopodobne, że w kolejnych tygodniach 2012 roku zauważalne będzie ożywienie na rynku.

2 thoughts on “Ceny mieszkań na kredyt”

  1. Nie zauważyłem w naszym mieście większych spadków.
    Jeśli już to ceny stoją w miejscu. Kompletnie nie rozumiem ludzi, którzy wolą stać z ceną przez 3 lata i płacić za mieszkanie. Gdzie to ma sens?

  2. W tym roku na rynku mieszkaniowym będzie straszna lipa, aż szkoda gadać 😉
    Zapewne w 2011 roku mnóstwo firm upadnie, stracą wszystko. Trudno powiedzieć o jakie będą ogólne wyniki, ale nie spodziewam się niczego dobrego. Będzie ciężko ;/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*